top of page

U' Mansion , Izmir.Her evin bir hikayesi ve karakteri olmalı ...


Bu evin ise her detayında farklı bir hikaye ve zengin bir karakter var. Mobilyalar ve objeler sanki yıllardır buradaymış gibi yerlerini bulmuş durumdalar.


Hayat her ne kadar yaz-kış dışarıda geçse de evin kullanışlı kurgusu sıcak bir yuva gibi sarıyor içine girenleri. Bizde bu yola çıkarken Parizyen ama Jazz-Age ritmleri olan Greats Gatsby olan bir kurgu hayal ettik.


Villanı tamamına hakim olan aydınlık atmosfer, geometrik formlar beklenemedik renk ve dokularla yaratılan derin illüzyonun pirinç gibi şık ve karakterli materyallerle noktaladık. Salonu tasarlarken hem evin konumu ve hemde doğanın bize vermiş olduğumuz güzellikleri evin içinde yaşatabilmek adına ön cepheyi bir dinlenme, rekreasyon alanı olarak tasarladık.


Ev sahipleri için sosyal bir alan olarak tanımladıkları mutfak alanını, dolaplarda rengi ağrıtılmış meşe, pirinç kulplar, pirinç aydınlatma ve aksesuarla tamamladık.

Giriş kapısı itibariyle, göze çarpan noktasal detaylar; merdiven babası, Parizyen bir loveseat, pirinç detaylarıyla süslenmiş büyük bir ayna, aksesuarlar ... Ve bu parçalı kurguyu bir araya getirmek üzere açık ve yarı açık alanları içine toplayan, aynı zamanda derinlik algısı yaratan sarmal noktasal aydınlatma tasarlanmıştır.
 

Konum İzmir, Türkiye | Yıl 2019 | Proje Villa

 
bottom of page